Obývací pokoj podle posledních módních trendů

Cítíte, že by si váš obývací pokoj zasloužil změnu, ale nevíte, za jaký konec to vzít? Poradíme vám. Letos letí minimalismus, béžová barva i materiály blízké přírodě. Pořídit si také může chytré spotřebiče či rovnou smart home systém, který vám umožní ovládat celou domácnost přes mobilní aplikaci.

Minimalismus

Minimalismus je trendy nejen ve světě módy, ale i ve světě nábytku. Dávno už neletí luxusní zdobený nábytek ani nábytek extravagantní. Letos uspějete spíše s jednoduchými a čistými liniemi a s klasickým jednoduchými kousky nábytku. Výhodou minimalistického nábytku je, že je velmi praktický. Navíc je nadčasový a velmi variabilní.

Barvy v interiéru

Oranžové, červené nebo zelené zdí? To už je dávná minulost. Barvou letošního roku je béžová. Vymalovat s ní můžete celý obývací pokoj, jednu stěnu nebo si v této barvě můžete pořídit třeba doplňky. Vhodná je i béžová tapeta s jednoduchým vzorem (třeba s proužky).

Speciální tip pro vás: Trendy jsou i další barvy inspirované přírodou (zemitá hnědá, trávově zelená, pískově žlutá).

obyvak

Ekologické materiály

Skříň z překližky nahraďte skříní z masivu, místo extravagantního plastového křesla si pořiďte křeslo proutěné. Trendy je i nábytek z bambusu nebo korku. Vyzkoušet můžete i upcykling. Stačí, když v bazaru nebo u babičky na půdě najdete starý kousek nábytku a přetvoříte ho k obrazu svému.

Speciální tip pro vás: Domů si můžete přinést i nějaký zajímavý retro kousek, třeba stylovou stojací lampu, gramofon nebo cokoliv jiného, co vám připomíná doby dávno minulé.

Nábytek oblých křivek

Moderní je i organický design, jehož typickým znakem jsou jemné oblé křivky. Do obývacího pokoje si tak můžete pořídit třeba oblou sedací soupravu nebo kulatý stolek. Interiér můžete také dekorovat nejrůznějšími vázami nebo svíčkami.